Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
KARAMEMİŞ: Başbakan’a Türk kökenli vekili istiyoruz dedi
30.06.2012 18:28:24
KARAMEMİŞ: Başbakan’a Türk kökenli vekili istiyoruz dedi

DTIK asya pasifik komitesi ve ATBI başkan yardımcısı Mehmet Ali KARAMEMİŞ : Başbakan BAILLIEA ye ''Sayın Başbakan'ım, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Broodmedows'da Liberal Parti'nin teşkilatını uzun çalışmalar sonucu faaliyete geçirdik.Yeterli üye sayısına ulaşıldı.Liberal Partili ve Türk kökenli Millet vekilini Parlamento'da görmek istiyoruz'' dedi.

 

 

Avustralya'nın Viktorya Eyaleti'nin Liberal Partili Başbakanı Ted Bailieu Melburn'de yabancı Başkonsolos ve Konsoloslara bir kokteyl verdi. Kokteyle Viktorya Valisi Alex Chernov ve yabancı Başkonsolos ve Konsoloslar katıldı. ''VİKTORYA EYALETİ'NİN ULUSLARARASI TOPLUMLA BAĞLARININ KUVVETLENDİRİLMESİ'' amacıyla verilen kokteyle Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği ve DTIK asya pasifik komitesi Başkanı Yardıcısı Mehmet Ali KARAMEMİŞ özel davetliler arasındaydı.

 

Başbakan Bailieu kokteyle katılan Türkiye'nin Melburn Konsolosu Vahit ÖZDEMİR ve işadamı Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e yakın ilgi gösterdi. Sohbet sırasında işadamı Mehmet Ali KARAMEMİŞ Başbakan Ted Bailieu'ya özetle şunları söyledi: ''Sayın Başbakan'ım, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Broodmedows'da Liberal Parti'nin teşkilatını uzun çalışmalar sonucu faaliyete geçirdik.Yeterli üye sayısına ulaşıldı.Liberal Partili ve Türk kökenli Millet vekilini Parlamento'da görmek istiyoruz'' dedi.

 

Başbakan Ted Bailieu da işadamı KARAMEMİŞ'e cevaben:''Ben de Türk kökenli bir arkadaşımızın Liberal Parti'den Meclis'e gireceğine yürekten inanıyorum.Bu konuda çok ümitliyim.Neden olmasın?'' demiştir. Başbakan Ted Bailieu işadamı KARAMEMİŞ'e ''Türkiye'nin son yilarda bölgesinde ve Dünyada etgin rol oynaması vede ekonomik başariıarı taktdire şayen olduğunu söyledi. Mehmet Ali KARAMEMİŞ DTIK ve ATBI Olarak birinci hedeflerinin Avustralya ve Tükiye arasındaki ticaretin artırılması vede dotluğun geliştirilmesidir dedi.

 

Başbakan Ted Bailieu Melburn Konsolosu Vahit ÖZDEMİR aracılığıyla Türkiye kökenli vatandaşlarımıza selam ve sevgilerinide ileti. İşadamı Mehmet Ali KARAMEMİŞ Başkonsolos veya Konsolos olmamasına rağmen Türkiye ve Avustralya arasında dostluk köprüsü ve fahri Büyükelçilik vazifesi gördüğü için Başbakan tarafından bizzat özel olarak davet edilmiştir.

Cenk HepyalcinSosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.