Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Mehmet Ali Karamemiş Danıştay Başkanı'nı ziyaret etti
20.05.2012 14:25:43
Mehmet Ali Karamemiş Danıştay Başkanı'nı ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde Australia Türk Sanayici ve iş Adamları Derneği Dünya Türk İş Konseyi Asya Pasifik Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

ATBI ve DTIK Başkan yardimcısı Mehmet Ali Karamemiş yeni Danıştay binasının açılış töreninde bulunamadık fakat Danıştay Başkanımız Hüseyin Karakullukçu’yu makamında ziyaret ediyoruz. Açılışı muhteşem törenle yapılan yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Karamemiş, Kendilerine bu yeni binalarında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

ATBI ve DTIK Başkan yardimcısı Mehmet Ali Karamemiş Türkiye’de Maden ve Enerji Alanında yatırımlar için bulunan Avustralya’lı Ortakları Mühendis Grant Ferguson ve Terry Carmichael’ın da katıldığı Ziyaret çok samimi ve sıcak geçdi dedi

Avustralya dan gelen Mühendisler Grant Ferguson ve Terry Carmichael  Türkiyeyi cok  beğendiklerini ve Türkiye de yatırım yapmak için buluduklarını ifade ettiler Dünyanın değişik ülkelerinde maden işletmesi olan, Türkiye’de bir ara İzmir Ovacık’ta altın madeni işletmiş birisi olan mühendis Terry “Türkiye’de tekrar Sayın Karamemiş ile bir şeyler yapmak istediğini” açıkladı.

Avustralya ve Asya pasifik bölgesinde’deki ticaret ve sanayi hakkında Karakullukçu’a bilgi veren Karamemiş, burada faaliyet gösteren Türk işadamlarının çalışmalarını da anlattı. Türk işadamlarının Avustralya’da önemli başarılara imza attığını ve büyük bir ekonomik potansiyel yarattıklarını vurgulayan Karamemiş, Avustralya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya hazır olduklarını vurguladı. Karamemiş ayrıca Danıştay Başkanımız Hüseyin Karakullukçu’yu  Avustralya ya davet etti. Danıştay Başkanımız Hüseyin Karakullukçu Mehmet Ali Karamemiş Misafirlerini öğle yemeğine davet etti ve yemeğe geçtiler sohbet yemekde devam etti.

Kaynak: Gazeteturk
 
Cenk Hepyalçı
n


Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.