Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı yatırımcılarla Türkiye’de
17.05.2012 07:05:50
Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı yatırımcılarla Türkiye’de

Geçtiğimiz günlerde Australia Türk Sanayici ve iş Adamları Derneği Dünya Türk İş Konseyi Asya Pasifik Bölge Başkan Yardımcısı  Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı iş Adamlarini yatırım fırsatlarını görmeleri için Türkiye'yi  gezdirdi .

 

Avustralyalilar Enerji ve maden Alanında yatırım imkanlarını Araştırmak için Türkiyeyi gezdiler.

Avustralyalı yatırımcılar ise Türkiye'yi mercek altına aldı. Geçen hafta Türkiye'ye çıkarma yapan heyet, maden (Altin, bakır, kurşun ve Komur)  enerji ve Termal Turizm sektörlerine yönelik incelemelerde bulundu. Gelecek ay yapılacak teknik incelemenin ardından yatırımın önü açılacak. Heyete ATBI ve DTIK Başkan yardimcısı Mehmet Ali Karamemiş öncülük ediyor.

Bugüne kadar Türkiye'ye bir kaç kez yatırımcı götürdüklerin söyleyen Karamemiş Avustralyalı yatırımcılar Türkiye'ye çekmek için uğraş veriyoruz ,Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı heyete, Türkiye'de  yatırım fırsatlarını görmeleri için gezdirdiklerini belirterek yapılan görüşmelerde olumlu cevaplar  aldıklarını söyledi.

Başta Ankara,Istanbul,Diyarbakır,Izmir,Manisa,Düzce ve Çankırı Olmak üzere Temaslardan memnun kalan heyetin gelecek Ay teknik ekip göndererek yatırım kararını sonuçlandıracaklarını  söylediler.

Avustralyali  Mühendisler Grant Ferguson ve Terry Carmichael Türkiye’de Ankara,Istanbul,Diyarbakir,Izmir,Manisa,Duzce ve Cankiri gezerek ncelemelerde bulundular. Dünyanın değişik ülkelerinde maden işletmesi olan, Türkiye’de bir ara İzmir Ovacık’ta altın madeni işletmiş birisi olan mühendis Terry “Türkiye’de bir şeyler yapmak istediğini” açıkladı.

Türkiye’de yatırım yapmaktan memnun olacağını ifade eden Avustralyalı mühendisler “Bugün Türkiye’nin Gelişerek Büyüdüğünü görerek gezme şansı buldum. Türkiye’de olmaktan mutluyum dedi.

Kaynak:Gazeteturk

 
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.