Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
ATSIAD tenis kupası düzenliyor
19.07.2007 19:08:46
ATSIAD tenis kupası düzenliyor
Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (ATSIAD) ile Avustralya Tenis Federasyonu her yıl geleneksel olarak Uluslarası Gelibolu Gençlik Tenis Kupası düzenleme kararı aldı.
 
Turnuvanın tanıtımı için Avustralyalı ünlü tenisçi Pat Cash gönüllü elçi oldu. Pat Cash 1986 yılında Davis ve 1987'de de Wimbledon tenis Kupalarını kazanmıştı.

Tenis Federasyonu'nda bugün düzenlenen basın toplantısında kupa maçlarının 19-24 Nisan tarihlerinde Avustralya, Yeni Zelanda ve Türkiye'den katılacak sporcular arasında yapılacağı bildirildi. ATSIAD Başkanı Mehmet Karamemiş uluslararası kupaya gelecek yıllarda 15 ülkeden 18 yaş altı 140 amatör tenisçinin katılacağını duyurdu. Karamemiş Türkiye'den de 6 sporcunun kupaya katılmasının beklendiğini açıkladı.

Maçlar sırasında Avustralya'nın Viktorya eyaletinden orta eğitim öğrencilerini de maçlara davet etmeyi amaçlayan ATSIAD, davetli öğrencilere Çanakkale Savaşlarının tarihçesi ile Atatürk ve ANZAK askerleri hakkında bilgi verecek bir eğitim programı geliştirecek.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.