Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Çanakkale Yaşam: Gelibolu’da Tenis turnuvasi Düzenlenecek
28.07.2007 18:47:31
Çanakkale Yaşam: Gelibolu’da Tenis turnuvasi Düzenlenecek
Avustralya Tenis Federasyonu (ATF) ile Avustralya Türk Sanayici ve Isadamlari Dernegi'nin (ATSIAD) ortaklasa düzenledigi ve her yil geleneksel olarak yapilmasi planlanan Gelibolu Gençlik Tenis Kupasi'nin ilki gelecek yil Nisan ayinda yapilacak.
Melbourne sehir merkezindeki Tenis Merkezi'nde düzenlenen basin toplantisina Avustralya Açik Tenis Turnuvasi Direktörü Craig Tiley, Ümit Oraloglu ve ATSIAD Baskani Mehmet Ali Karamemis ile dernek üyeleri katildi. Toplantida yapilan açiklamada, Gelibolu Gençlik Tenis Kupasi'nin Uluslararasi Tenis Federasyonu'nun 4'üncü grup çatisi altinda düzenlenen uluslararasi ünvana sahip bir turnuva olacagi belirtildi. Turnuvanin, dünyaca taninan Avustralya Açik Tenis Turnuvasi'nin kalbi olan Melbourne Park'ta 19-24 Nisan 2008 tarihlerinde gerçeklestirilecegi kaydedildi. Bu turnuva ile, tarihte savasmis Avustralya ve Türkiye arasindaki dostlugun daha da artirilarak Avustralya Türkleri'nin sayginliginin ve potansiyelinin ön plana çikarilmasinin amaçlandigi belirtilen açiklamada, "Bu turnuva uluslararasi bir müsabaka olmasinin yani sira, tenise gönül veren ögrencilerin de turnuvaya davet edilmesiyle, Gelibolu ve Anzak faktörüyle birlikte Atatürk'ün Çanakkale Savaslari'ndaki basarisini gelecek nesillere ögretmeyi hedeflemektedir" denildi. Gelibolu Gençlik Tenis Kupasi'nin Avustralya Tenis Federasyonu'nun yillik turnuva takvimine dahil edilmesinin, federasyonun bu etkinlige verdigi önemi gösterdigini kaydeden Craig Tiley, "Avustralya'da bugüne kadar Avustralya Footbal Leauge (AFL) ve Rugby Leauge (ARL), federasyonlarinin katkilari ile özel müsabakalar düzenleyerek Anzaklar'i anmaktadirlar. Gelibolu Gençlik Tenis Kupasi da bu gelenegi daha da ileriye tasiyacaktir" dedi. Wimbledon sampiyonu Avustralyali eski tenisçi Pat Cash'in gönüllü elçileri arasinda yer aldigi turnuvada, erkekler finali öncesinde taninmis ünlü kisilerin katilacagi özel bir maç düzenlenecegi belirtildi.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.