Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
GELTAG FORUM: 'Gelibolu' Her Yıl Tenis Turnuvasıyla Anılacak
27.07.2007 18:33:38
GELTAG FORUM: 'Gelibolu' Her Yıl Tenis Turnuvasıyla Anılacak
Avustralya Tenis Federasyonu (Atf) ile Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (Atsiad) Ortaklaşa Düzenlediği ve Her Yıl Geleneksel Olarak Yapılması Planlanan Gelibolu Gençlik Tenis Kupası'nın İlki Gelecek Yıl Nisan Ayında Yapılacak.
Haber Yayın Tarihi: 27.07.2007 13:00


Avustralya Tenis Federasyonu (ATF) ile Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ATSİAD) ortaklaşa düzenlediği ve her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan Gelibolu Gençlik Tenis Kupası'nın ilki gelecek yıl Nisan ayında yapılacak.

Melbourne şehir merkezindeki Tenis Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına Avustralya Açık Tenis Turnuvası Direktörü Craig Tiley, Ümit Oraloğlu ve ATSİAD Başkanı Mehmet Ali Karamemiş ile dernek üyeleri katıldı. Toplantıda yapılan açıklamada, Gelibolu Gençlik Tenis Kupası'nın Uluslararası Tenis Federasyonu'nun 4'üncü grup çatısı altında düzenlenen uluslararası ünvana sahip bir turnuva olacağı belirtildi. Turnuvanın, dünyaca tanınan Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nın kalbi olan Melbourne Park'ta 19-24

Nisan 2008 tarihlerinde gerçekleştirileceği kaydedildi. Bu turnuva ile, tarihte savaşmış Avustralya ve Türkiye arasındaki dostluğun daha da artırılarak Avustralya Türkleri'nin saygınlığının ve potansiyelinin ön plana çıkarılmasının amaçlandığı belirtilen açıklamada, "Bu turnuva uluslararası bir müsabaka olmasının yanı sıra, tenise gönül veren öğrencilerin de turnuvaya davet edilmesiyle, Gelibolu ve Anzak faktörüyle birlikte Atatürk'ün Çanakkale Savaşları'ndaki başarısını gelecek nesillere öğretmeyi

hedeflemektedir" denildi.

Gelibolu Gençlik Tenis Kupası'nın Avustralya Tenis Federasyonu'nun yıllık turnuva takvimine dahil edilmesinin, federasyonun bu etkinliğe verdiği önemi gösterdiğini kaydeden Craig Tiley, "Avustralya'da bugüne kadar Avustralya Footbal Leauge (AFL) ve Rugby Leauge (ARL), federasyonlarının katkıları ile özel müsabakalar düzenleyerek Anzaklar'ı anmaktadırlar. Gelibolu Gençlik Tenis Kupası da bu geleneği daha da ileriye taşıyacaktır" dedi.

Wimbledon şampiyonu Avustralyalı eski tenisçi Pat Cash'in gönüllü elçileri arasında yer aldığı turnuvada, erkekler finali öncesinde tanınmış ünlü kişilerin katılacağı özel bir maç düzenleneceği belirtildi.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.