Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Çankırı Yatırımcıların Dikkatini Çekti
21.04.2012 16:11:15
Çankırı Yatırımcıların Dikkatini Çekti
        Çankırıya yeni yatırımlar ve tesislerin yapılması için Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz çalışmalarına devam ediyor.

        Çankırı’nın ekonomik ve sosyal olarak gelişmesi, işsizlik sorununun ortadan kaldırılması için ; Çankırıya yeni yatırımlar ve tesislerin yapılması için Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz çalışmalarına devam ediyor.

        Milletvekili Hüseyin Filiz katıldığı programlarda ve yaptığı görüşmelerde Çankırı’nın Yeni Teşvik Sisteminde kalkınmada öncelikli 5. Bölge olmasının ve uygun şartlar oluştuğu takdirde Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak yatırmların 6. Bölge desteğinden yararlanabileceğini, coğrafi ,konumu itibariyle Ankara’ya, İstanbul’a yakın olmasını, havaalanıdemir yolluna yakınlığının avantajlarını anlatarak sanayi ve turizm sektöründeki yatırımcıları Çankırı’ya davet etti.

         Teşvik Sistemindeki yenilikle cazip hale gelen Çankırı birçok yatrımcının dikkatini çekti ve görüşmek için harekete geçtiler.

        20 Nisan Cuma Günü Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, Avustralya’da yaşayan Orta Kalfatlı hemşehrimiz İş Adamı Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı Mühendisler Grant Ferguson ve Terry Carmichael ile birlikte incelemelerde bulunmak üzere Çankırı’ya gittiler.

        Çankırı Merkez Balıbağı’nda Termal Turizm’e yönelik bir yatırım yapmak isteyen Avustralya’da yaşayan hemşehrimiz Mehmet Ali Karamemiş beraberindeki Mühendisler Grant Ferguson ve Terry Carmichael Balıbağı Mevkiinde incelemelerde bulundular.

        Mehmet Ali Karamemiş;“ İşadamlarının en öncelikli beklentisi ulaşım kolaylığı. Ben Çankırı’ya yatırım yapmayı düşündüğümde OSB’leri gezdim. Korgun OSB’yi gördüğümde teknik elemanı nerden bulayım, diye düşünceye girdim. Ulaşım sorununu da görünce Korgun’a yatırım yapmayacağıma karar verdim. Ulaşım işadamları için çok önemli bir faktördür. Bu yüzden Ankara yolu üzerinde kurmayı düşündüğümüz Yakınkent OSB çok yerinde bir düşüncedir dedi.

        Mühendis Grant Ferguson ve Dünyanın değişik ülkelerinde maden işletmesi olan, Türkiye’de bir ara İzmir Ovacık’ta altın madeni işletmiş birisi olan Mühendis Terry Carmichael “Türkiye’de ve Çankırı’da bir şeyler yapmak istediklerini” söylediler.

        Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can,  Mehmet Ali Karamemiş Avustralyalı Mühendisler Grant Ferguson ve Terry Carmichael Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret ederek, Çankırı’ya yapılması gerekenler hususunda fikir alışverişinde bulundular.


Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.