Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
TEMİZ ELLER: AVUSTRALYA'DA GIYABİ CENAZE NAMAZI
5.10.2011 15:34:19
TEMİZ ELLER: AVUSTRALYA'DA GIYABİ CENAZE NAMAZI
Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit olan 17 asker için, Avustralya’da Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Din Görevlilerin bulunduğu camilerde Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazları kılındı.Cenaze namazları Sidney ve Melbourne’deki Başkonsolosluklarda görevli Sosyal İşler Ataşelerince organize edildi.
Avustralya’da Türklerin en yoğun oalark yaşadığı bölge olan Broadmeadows’ta bulunan Broadmeadows Camii avulusunda, Cuma namazı sonrası Melbourne Başkonsolosluğu İdari ve Sosyal İşler Ataşesi Mevlüt Haliloğlu tarafından yaklaşık 500 kişilik cemaate gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Yeni bir cami projesi için Melbourne’de bulunan Adelaide Camii Din görevlisi Hasan Sözer de şehitlerimizin ardından kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.

Camii avlusunu dolduran cemaate seslenen Haliloğlu canlarını vatan uğruna feda eden kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyoruz dedi.Çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu cemaatte ayrıca Avustralya’da yaşayan diğer milletlerden Müslümanlar da şehit askerlerimizin ardından dualar okudular.

Melbourne Başkonsolosluğu İdari ve Sosyal İşler Ataşesi Mevlüt Haliloğlu , vatan uğruna hayatlarını kaybedenlerin Allah katında en yüksek mertebe olan şehitlik kademesine ulaştığını söylerken “ Bizler bugün burada vatanları uğruna hayatlarını kaybedenleri anmak istedik,ardından fatihalar okuyup göndermek istedik.Bu maksatla Diyanetin bütün camiilerinde Cuma Namazı çıkışında dualar edildi ve gıyabi cenaze namazları kılındı.Bu Melbourne`den Perth`e, Sidney`den Adelaide`ye kadar gerçekleşti”dedi.
Avustralya Türk İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Karamemiş ve İbrahim Şahin ise yapılan terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını ve acılarını yüreklerinde hissettiklerini söylediler.
Gıyabi cenaze namazı sonrası herhangi bir istenmeyen olay yaşanmazken cemaat sessiz bir şekilde dağıldı.

GIYABİ CENAZE NAMAZINDAN GÖRÜNTÜLERİ Austurkiye.com FARKI ÍLE ÍZLEYÍN
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.