Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
TÜRKİYE: Türkiye için daha büyük fırsatlar var
6.05.2008 15:30:19
TÜRKİYE: Türkiye için daha büyük fırsatlar var
Coca Cola İcra Başkanı Kent, Türkiye’nin imajını, markasını daha iyi bir yere getirmek için her zaman büyük fırsatlar bulunduğunu söyledi

İSTANBUL
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Türk Girişimcileri Konseyi platformu sayesinde Türkiye için daha çok iş, daha çok yatırım fırsatları ortaya çıkacağını söyledi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde kurulan konsey dolayısıyla 47 ülkeden 200’ü aşkın Türk iş adamı, dernek, oda ve benzeri kuruluşların temsilcileri konsey topantısında bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan, Hisarcıklıoğlu, 1980’lerde ihracatla tanışan Türk girişimcisinin, dünya iktisadi sisteminin önemli oyuncusu haline geldiğini vurguladı.

TÜRKİYE AVRUPA ASLANI
DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Türk girişimcilerin dünya üzerinde çok geniş bir yelpazeye yayıldığına dikkat çekti. Dünya Türk İşadamları Vakfı (DUTİV) Başkanı Ertuğrul Önen de 30 yıl devlete ekonomi alanında hizmet verdiğini, girişimciliğin ne kadar zor olduğunu görüp, yurt dışında girişimcileri örgütlemeye başladığını anlattı. Modacı Atıl Kutoğlu, dünyadaki Türk işgücünü doğru yönlendirerek, Türkiye’nin saygınlığının artırılabileceğini vurguladı. Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Nihat Sorgeç de Türkiye’den artık ‘kükreyen aslan’, ‘Avrupa’nın Çin’i diye bahsedildiğini söylerken, Avustralya-Türk Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, “Dünyanın her yerinde Türk girişimci var” dedi.

Yurt dışında üst düzey yöneticiler birer fahri büyükelçi gibi çalışıyor
Coca Cola İcra Başkanı Muhtar Kent de, yurt dışında bulundukları her ortamda Türk yöneticilerinin Türkiye’yi daha iyi tanıtma ve imajını daha da yükseltme ve genç yöneticilere yol açma çalışmaları yaptığını anlattı. Kent, “Normal işimizin dışında vakit geçirdiğimiz ortamlar bu ortamlar... Yurt dışında üst düzey Türk yöneticileri birer fahri büyükelçi gibi çalışmaktadırlar. Türkiye’nin imajını, markasını daha iyi bir yere getirmek için her zaman büyük fırsatlar var” şeklinde konuştu. Her ülkenin yurt dışında birer marka olduğunu ifade eden Kent, “Biz de Türkiyemiz’in markasını daha değerli hale getirmek, daha iyi yerlere getirmek için her gün çaba sarf etmekteyiz. Konsey Kurul Başkanlığı görevini de en iyi şekilde yürütmek için gayret göstereceğim. Bu konuda toplanacak çok meyve var” diye konuştu.

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.