Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
YENİ VATAN: İşadamları, ATBİ’nin iftarında buluştu
27.08.2011 14:58:31
YENİ VATAN: İşadamları, ATBİ’nin iftarında buluştu
Başkanlığını İbrahim Şahin’in yaptığı Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği, Sydney Başkonsolosu’nun da katılımı ile işadamlarına iftar yemeği verdi

Melbourne’da olduğu gibi Sydney’de de iftar programları tüm hızı ile devam ediyor. İftar programları, özellikle dernekler için üyeleri ile biraraya gelme, onları diplomat, siysetçiler ve brokratlar ile tanıştırmak için güzel bir fırsat olarak görülüyor.

Türkçe adı ile Avustralya Sanayici ve İşadamları Derneği, İngilizce yazılışı ile ATBİ (Australian Turkish Bussinessmen-Industry) de, Sydney’de seçkin bir davetli topluluğuna iftar yemeği verdi. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı verilen iftara, ATBİ’nin başkanı İbrahim Şahin, Başkan Yardımcısı ve Kurucu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, Başkan Yardımcısı Ahmet Gökmen Melbourne’dan katıldılar. Daha önceki yıllarda da gerek Melbourne gerekse Sydney’de iftar yemekleri veren ATBİ, bu yıl mekan olarak Sydney’in tanınmış restoranlarından Ottoman’ı seçti.

ATBİ iftarının onur konuğu, Sydney Başkonsolosu Gülseren Çelik idi. Çelik’in yanı sıra Konsolos Yardımcısı Emin Akseki, Eğitim Ataşesi Mahmut Ayhan, Türk Hava Yolları Avustralya ve Yeni Zelanda Genel Müdürü Mehmet Aytekin, aralarında gazetemiz Yeni Vatan’ın Editörü Ahmet Polat’ın da bulunduğu bir grup basın mensubu, Sydney’deki ATBİ üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının bazı temsilcileri katıldı.

İftarın açılması ve yemeklerin yenmesinin ardından yapılan kısa programda, misafirlere ATBİ’nin faaliyetleri ve yapılması düşünülen etkinlik veya çalışmalar ile ilgili bilgiler verildi. ATBİ’nin tanıtımının da yapıldığı gecede konuklar özellikle hem Avustralya hem de Türkiye Ekonomisi ile ilgili sohbet etme fırsatı bulurken, Ramazan’ın tüm dünya için barış ayı olması hususunda temennilerini dile getirdiler. 
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.