Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
KARAMEMİŞ den 29 Ekim Mesajı
30.10.2009 15:59:31
KARAMEMİŞ den 29 Ekim Mesajı
Avustralya'da faaliyet gösteren Avustralya Türk Sanayici ve Işadamları Derneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.


Saygı değer Avustralya Türk toplumu,

 Yüce Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet'in 86. yıldönümünü, Ulusça Türkiye de ve yaşadığımız Ülkemiz Avustralya'da coşku içinde kutladığımız günlerdeyiz. En Büyük bayramımızda, başımızı her zaman dik tutabilmek için Cumhuriyetimizin taşıdığı önemi daha iyi anlıyoruz.

 

Önsezileri çok güçlü önder ve lider olan Yüce Atatürk, "Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun yönetim biçimi" olduğu için Cumhuriyet'i seçmiştir. Türkiye, Cumhuriyet'in ilanıyla, Milletimizin kötüye giden yazgısını tersine çevirmiş, Atatürk'ün aydınlattığı yolda, onun gösterdiği hedef doğrultusunda ilerlemesini sürdürmüş, laik ve demokratik yapısıyla örnek alınan bir model olmuştur.

 

Bizlere parlak bir gelecek, tam bağımsız, çağdaş bir devlet armağan edenlere sonsuz şükran ve minnet duyuyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir. Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak vatanıdır. Ulusal birliğimizin sonsuza kadar korunacağından kimse kuşku duymasın. Yaşadığımız ülkemiz Avustralya'dan Cumhuriyetimize Ana vatanımız TÜRKİYE 'ye sahip çıkmanın coşkusu ve sevinci içinde hepinizin Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum. Ne Mutlu Türküm diyene.

 

        Mehmet Ali Karamemiş

              Başkan

AVUSTRALYA TÜRK SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.