Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
MS hastalarına düzenlenen yürüyüşe ATBI den anlamlı destek
6.06.2011 15:19:03
MS hastalarına düzenlenen yürüyüşe ATBI den anlamlı destek
ATBI (Australia Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği) de her yıl binlerce kişinin hayatını tehdit eden bu hastalık için, bende varım diyerek kampanya’ya destek verdi.


Bütün dünyada yaklaşık 2 milyon insanı ilgilendiren ve çağımızın ciddi sağlık problemlerinden biri olup kadınlarda daha sık görülen ve zamana yayılarak sinsice ilerleyip, bilinmezi çok olan, ancak ileri tetkikle fark edilebilen  “MS (Multiple Sclerosis) hastalığı dahilinde hayata destek olmak ve bu hastalığın önemine dikkati çekmeyi amaçlayan, insanları MS konusunda bilgilendirerek hayata pozitif bakmalarını ve farklı fiziksel ve sosyal aktivitilerle kendi yeteneklerine güvenmelerini saglamak için MS Society tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlelen yürüyüş, MS’li hastalara  destek kampanyası kapsamında, 6 Haziran 2011 Pazar günü 5 km  alana yayılan ve Melbourne kentinin şirin semti olan Albert Park gölü çevresinde gerçekleşti, yürüyüşün ardından aktivite çeşitli etkinliklerle devam etti.

 
ATBI (Australia Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği) de her yıl binlerce kişinin hayatını tehdit eden bu hastalık için, bende varım diyerek kampanya’ya destek verdi.

 

ATBI ile beraber birçok kurumun destek verdiği ve M.S Society’nin Kırmızı rengin’in hakim olduğu yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. 7 Bin’in üzerinde Kadın Erkek, Çocuk güneşli bir Pazar sabahında hem eğlendi ve hemde gün içinde çok sayıda aktiviti ile renklenen  etkinlik yürüyüşe katılarak unutamayacakları keyifli bir gün yaşadılar.

 

    
Bu anlamlı etkinlikleri düzenli olarak desteklemeyi düşündüklerini belirten  ATBI başkanı İbrahim Şahin  bu gibi etkinliklere Türk toplumuda teşvik edilip toplumun her kesiminde Multiple Sclerosis (MS) hastalışının bilincinin arttırılması böylece toplumumuzun hastalık konusunda duyarlılık oluşacağını ve bu konuda eğitim çalışmaları yapılması gerektiğinin altını vurguladı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu gibi anlamlı projeleri desteklemekten gurur duyduklarını ve tüm topluma olan duyarlılığımızı ve onlara olan bağlılığımızıda bu manada pekiştiriyoruz dedi.

 
ATBI (Australia Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği) adına Başkan İbrahim Şahin, Yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Karamemiş, ayrıca Tarik Şahin ve Faruk Şahin de yürüyüşe katılarak duyarlıklarını gösterdiler, ayrıca Samiye ve Ümran Şahin ise sabahın erken saatlerinde Albert Park’ gelerek  yürüyüşe ev sahipliği yapan MS Society organizasyonunda  yer alıp etkinlik sona erene kadar görevli olarak katkıda bulundular

 

Bilindiği üzere ATBI geçen yıl Victoria Emniyet Genel müdürlüğü ile beraber Royal Children çocuk Hastanesi yapımı için bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirmiş ve Türk toplumunun duyarlılığını tüm yabancılara gururla empoze etmişti.

 
Proje çerçevesinde toplumu MS ile yaşamayı bilinçlendirmeyi hedefleyen MS Society düzenlediği çeşitli aktivitiler aracılığı ile MS hastası insanların yaşamlarını daha iyi bir hale getirmeyi ve onları bilinçlendirerek hayatlarını güzelleştirmeyi hedeflemekle beraber, etkinliklerden elde edilen fonlarla MS’le Yaşamak, MS’de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, MS’de Psikolojik Destek, MS Hastalığıyla baş etmek ve bu nedenle MS’de tedavi yöntemlerine sürekli araştırma desteğini sürdürmeyi amaçlamaktadır.

 
Albert park’taki etkinlik alanına kurulan değişik standlarda MS ile mücadele ile ilgili bilinçlendirmeyi içeren broşürler ve ürünler dağıtıldı, katılımcılar yürüyüşe katılım ücreti ödeyerek ve ayrıca bağışta bulunarak projeye desteklerini gösterdiler.

 
 
Multiple Sclerosis Nedir, Multiple Sclerosis, beyin ve omurilikteki sinirlerin yıpranması sonucu ortaya çıkan bir merkezi sinir sistemi hastalığı. MS hiç beklenmedik bir anda görme kaybı, konuşma ve yürüme bozukluğu, elde beceri kaybı ve dengesizlik gibi belirtilerle kendini gösteriyor ve 20-40 yaş arası yetişkinlerde özelliklede genç bayanlardda daha çok görülüyor. MS hastalığının’in  bugün henüz bir tedavisi yok.Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.