Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Avustralya’nın 2011 İhracat Ödülü, Türk Şirketine
21.12.2011 15:11:48
Avustralya’nın 2011 İhracat Ödülü, Türk Şirketine
Avustralya’da İhracatın geliştirilmesi ve ihracatın ülke ekonomisindeki payının artırılmasına yönelik olarak düzenlenen İhracat ödülleri kapsamında (Export Award) 2011 İhracat ödülüne layık görülen (The Kara Group) Kara Şirketler Grubu’na 2011 İhracat Ödülü Verildi.


2011 İhracat Ödülleri (Business Achievement  2011 Export  Award)    Finalisti (The Kara Group) Kara Şirketler Grubu geceninin sonunda 2011 Yılın’ın İhracatçısı’’ödülüne layik gorülen Kara Şirketler Grubu  törenle ödülün aldı.

Avustralya Ekonomisinin ihracatın geliştirilmesi ve ihracatın ülke ekonomisindeki payının artırılması amacıyla gerçekleştirilen ve 2011 Yılın’ın İhracatçısı’’ ödülünü  Victoria eyaletinin Melburne Kentinde faaliyet gösteren Türk şirketi olan Kara Şirketler Grubu aldı.

Ödülleri vermek için Törene katılan Federal Enerji,Tabii Kaynaklar ve Turizm Bakanı Martin Ferguson ise ödül törenindeki yaptığı konuşmasında Federal Hükümet olarak, her zaman ihracatı teşvik ettiklerini ve bunun bir göstergesi olarak, işletmelerimizin yurtdışına açılmasını, pazarlarını çeşitlendirmesini ve ihracatlarını daha da artırmasını desteklekleyen yeni projeleri hayata geçiriyoruz dedi.

’’Başarılı ihracat firmaları ile birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ve Avustralya’nın İhracat ürünlerininin her geçen gün daha çeşitlenerek arttığının görülmesinin sevindirici bir durum olduğunu vurguladı.

Bakan Ferguson “Avustralya ekonomisine katkısı olan herkesi alkışlıyoruz özelliklede, Avustralya’da üretip ulusal ekonomiye  istidham sağlayan ve ürettiği ürünü ihraç eden işletmelerimizi ve dolayısı ile böylesine örnek teşkil eden Kara Group  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş Bey’i yürekten tebrik ediyorum dedi..

 

’’Avustralya’nın istikrarlı büyümesinin yolu ihracattan geçiyor diye sözlerine devam eden Enerji,Tabii Kaynaklar ve Turizm Bakanı Martin Ferguson ”Dışarı ülkelere  ürün satımının ülkelerin üretimine, yatırım oranına ve istihdamına büyük katkı sunduğunu vurguladı ve “Bu ülkeyi daha iyi noktalara taşımak için hep birlikte çalışmalıyız “Kara Group gibi başarılı şirketler var oldukça inanıyorum’ki Avustralya ekonomisi çok daha ilerilere gidecektir ve Avustralya menşeli ürünler dünyada''Farklı segmentlerde ve farklı pazarlarda yerini alacaktır dedi

 

İhracatla sağlanan döviz gielirlerinin ülke ekonomisine katkısının çok önemli bir yer teşkil ettiğini ve bununda farkında olduklarına dikkati çeken Enerji,Tabii Kaynaklar ve Turizm Bakanı Martin Ferguson “Avustralya ve özellikle’de Victoria eyaletinin ekonomisinin gelişiminde ve sürdürülebilir büyüme trendinde ihracatın çok önemli bir rolü olduğuna inandıklarını ifade etti.

Törende daha sonra sonra söz alan Hume City Council Belediye Başkanı Cr. Helen Patsikatheodorou yaptığı konuşmasında. Kara Group şirketler topluluğunun Hume bölgemizde yarattığı istidham ve yaptığı başarılı calışmalarından dolayı  ve dolayısı ile bölgemizden dünyaya açılmasını bizler Hume Belediyesi olarak, yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali  Karamemiş’i kutluyor ve daimi başarılarının devamını diliyoruz dedi.

 

Belediye Başkanı Cr. Helen Patsikatheodorou “İhracatın geliştirilmesinde Federal, Eyalet ve Yerel hükümetleler olarak hepimize görevler düşmektedir. Bu nedenle, (2011 Export Award) 2011 İhracat Ödülleri  organizasyonuna destek vermekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz’’ dedi.

Ödülünü Bakan Martın Ferguson’un elinden alan KARA GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş ise ödül töreninde yaptığı konuşmasında,

“Bu ödülü özveri ile çalışan tüm Türk sanayicileri ve ihracatçıları adına alıyorum” “Bugün bu ödülü alırken yaşadığım gururu ve mutluluğu ve Avustralya’da zorlu rekabetle baş eden ve üretip ürünlerini ihraç eden imalatçı  iş Adamları ile paylaşıyorum dedi.
Mehmet Ali  Karamemiş, ödül töreni gala gecesinde ödülünü alırken " Kurucusu ve yöneticisi olduğum  (Kara Group) Kara Şirketler Grubunun  Avustralya’dan ilk ve  tek “İhracat ” ödülü alan 100% Türk kökenli Avustralya’lı  şirket olması Ailemi ve Şahsımıda bir o kadar onure etmisdir, dedi.

 

Kara Group Şirketimiz, İnşaat ve Mobilya  sektöründe  Avustralya’dan Dünyaya  ihracat yapan 100%  Türk kökenli Avustralya firma olması, dolayısıyla şahsıma verilen bu ihracat ödülü sadece  Mehmet Ali  Karamemiş’i degil Avustralya’daki tüm Türk toplumunu da onura etmişdir.

Mehmet Ali  Karamemiş “İnanıyorumki eğer şirketler kurulduğu günden itibaren ihracat odaklı çalışmayı benimserlerse kaliteleri ve sistemleri ile ayrıca iş yapış biçimleri ile fark yaratacaklardır, bu farkta sizin dünya pazarlarınnda yerinizi ortaya koyması açısından büyük önem taşımaktadır ve Avustralya ekonomisinin kalkınması da bu bakış açısına sahip işletmelerin artışı ile gerçekleşecektir” dedi.

 

Kara Group’un dogaya karşı üzerlerine düşen görevi şirket olarak fazlasıyla yaptıklarını ve çalışmalarını her zaman olduğu gibi, çevreye ve sosyal sorumluluklarına duyarlı iş anlayışı çerçevesinde sürdüreceklerini ve kendilerini bu ödüle layık görenlere ise teşekkürlerini sundu

Samimi ve dürüst ticaret politikaları izleyerek güvene dayalı iş imalat yaparak ürün biçimleri ile fark yarattıklarını ve dünyada yaşanan ekonomik krizin, dünyanın son 100 yılda yaşadığı en büyük kriz olduğunu, zor da olsa bir imalatçı olarak Global krizde ekonomiyi hareketlendirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kara Grubu yönetim Kurulu başkanı Mehmet Ali Karamemiş “2011 yılındaki ihracatımızla böyle bir ödül kazanmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduk dedi.

Mobilya, Mutfak ve Inşaat  sektörüne ve dolayısıyla Avustralya Ekonomisinin, gelişmesine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada katkılarını sürdüreceklerini vurgulayan Mehmet Ali Karamemiş Kara Group’un uluslararası bir şirket olarak hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve 100% Türk sermayeli güçlü bir Avustraya’lı Türk Şirketi olduğunu, Avustralya ve Türkiye de üretim yaptıklarını, Avustralya genelinde ve aynı zamanda İstanbul ve Ankara'da dağıtım kanalları, Çinde ise İrtibat ve Satış Ofisi olan ayrıca 20’den fazla ülkede ürünleri satılan ve bir markaya dönüşen Nu Door ‘un artık global bir güç unsuru haline geldiğini ve bu güce ulaşmalarından dolayı, Avustralya’nın sundugu imkanlar icin teşekkür  eden Kara Group yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Karamemiş, geceye katılan tüm konuklara ve bu ödülü almalarında emeği geçen tüm Kara Group personelinede teşekkür ederek konuşmasını tamamladı

 

Enerji, Tabii kaynaklar ve Turizm Bakanı Hon. Martin Ferguson’un yanı sıra, Melbourne Belediye Başkanı, City of Yarra Belediye Başkanı Cr Alison Clarke, City of Darebin Belediye Başkanı Cr Diana Asmar, City of Whittlesea Belediye Başkanı Cr. Rex Griffin ,Nillumbik Shire Council Belediye Başkanı Cr. Helen Coleman, City of Banyule Mayor) Belediye Bakşanı Cr.  Peter McKenna, Hume City Council Belediye Başkanı Cr. Helen Patsikatheodorou, Moreland City Council Belediye Bakşanı Cr. Oscar Yıldız, hazır bulundukları  ödül törenine; Avustralya’nın tanınmış Eğlence ve TV  Show Sanatçısı Paul Jennings’inde  özel konuk olarak bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Kara Group’un ödül’e layık görüldüğü yarışmada Avustralya’dan ihracat gerçerkleştirilen firmaların performans ve ürün kategorilerinin değerlendirmeye alındığı gecede, Avustralya ve uluslararası pazarlarda Mobilya, Mutfak ve İnsaat  ürünleri imalatı alanlarının güçlü oyuncuları arasında yer alan The Kara Group, her yıl elde ettiği yeni başarılar ve kazandığı ödüllerle bulunduğu konumu sağlamlaştırırken, bugünden geleceğin dünya şirketleri arasında yer alacağını gösteriyor.Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.