Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Karamemiş Avustralya'yı Çin'de Temsil etti !
5.07.2009 15:09:35
Karamemiş Avustralya'yı Çin'de Temsil etti !
ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dünya Türk İş Konseyi Üyesi Asya Pasifik Bölge Temsilcisi Mehmet Ali Karamemiş GAZETETÜRK'e Çin gezisini değerlendirdi


İş dünyasıyla Çin’e giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gezisi, ekonomik anlamda canlı geçti. Pekin'de 300, Şian'da 150 ve Urumçi'de 50 firmayla görüşme yapılan gezide, Türk şirketleri toplam 800 milyon dolarlık krediye imza attı. Çin gezisine katılan ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dünya Türk İş Konseyi Üyesi Asya Pasifik Bölge Temsilcisi Mehmet Ali Karamemiş  ziyaretin her açıdan verimli geçtiğini belirterek 1 hafta süren geziyi değerlendirdi..


ATSİAD başkanı Karamemiş  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül Himayelerinde Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının da katıldığı Çin Halk Cumhuriyeti  gezisinde Cumhurbaskanı Abdullah Gül ile sık sık  bir araya geldi ve  Avustralya Türk toplumu hakkında bilgiler vererek  sorunlarını  anlatma fırsatı  buldu.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında 24-29 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Çin Gezisi kapsamında, Çin’in büyük şirketlerinin CEO’ları ve yöneticileri ile bir araya geldiklerini hatırlatan Karamemiş, yapılan görüşmelerde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, İç İşleri Bakanı Beşir Atalay, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu Baskanı Rona Yırcalı,  Tüsiad Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alparslan Korkmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, İstanbul Ticaret Odası Başkanı  Murat  Yalçıntaş, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez İzmir Ticaret Odası Başkanı  Ekrem Demirtaş, Müsiad Başkanı Ömer Cahid Vardar ve Çalık Holding Yönetim kurulu başkanı Ahmet Çalık ile ülkemizin önde gelen işadamları ile de sık sık  bir araya gelip fikir alışverişinde bulunduklarını  ve Avustralya-Türkiye ilişkileri, ticareti gibi konularda değerlendirmelerde bulunduklarını açıkladı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapılan Çin gezisinin faydalı geçtiğini ve bu gezi sırasında Çin ve Türkiye arasında 3 Milyar dolarlık ticaret anlaşmasının da Cumhurbaskanımızın  onünde imzalandığını belirten Karamemiş, gezinin ekonomi alanında her açıdan verimli geçtiğini söyledi.


Cumhurbaşkanımımız Abdullah Gül, 7 günlük Çin gezisinde, Çin’in Başkenti Pekin’in yanı sıra, Çin tarihinde önemli bir yere sahip olan Xian kentini, ekonomik kalkınmanın merkezi sayılan ve Türk işadamlarının sık sık ziyaret ettiği Guanzhou ve Shenzhen şehirlerini ve özellikle Çin için çok hassas bir konuma sahip olan Türk tarihi ile yakından akrabalık bağlarının bulunduğu Doğu Türkistan ya da Çinlilerin deyişiyle Sincan (Uygur) Özerk bölgesini de ziyaret etti.


Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.