Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Büyükelçi ATSİAD yöneticileri ile buluştu !
24.07.2009 19:48:56
Büyükelçi ATSİAD yöneticileri ile buluştu !
         Temaslar çerçevesinde Avustralya Türk İşadamları Derneği’ni de ziyaret eden Büyükelçi Doyle , yönetim kurulu üyeleri ile de akşam yemeğinde biraraya geldi.

         Avustralya'nın Ankara Büyük Elçisi Peter Doyle iki haftalık ziyaret için Avustralya’ya geldi. Temaslar çerçevesinde Avustralya Türk İşadamları Derneği’ni de ziyaret eden Doyle , yönetim kurulu üyeleri ile de akşam yemeğinde biraraya geldi.

         Grand Hyatt Melbourne Collins Kitchen123 Collins Street Restaorantında gerçekleşen yemeğe  ATSIAD Yönetim kurulu  Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, Başkan yardımcısı İbrahim Şahin, Başkan Yardımcısı Ahmet Gökmen ve Yonetim kurulu üyesi Süleyman Balcıoglu da katıldı.

         Büyük elçi Peter Doyle’nin istediği üzerine gerçekleşen yemekte derneğin yapacağı faliyetler ve Türkiye ile Avustralya arasındaki Ticaret hacminin artırılması gibi önemli konular da görüşüldü.

         İki ülke arasındaki ticaretin önemi üzerine yapılan görüşmelerde özellikle Avustralya’da yaşan Türklerin karşılaştığı sıkıntılar  aktarılırken  Avustalyalı Türklerin Australya’daki yerel yönetimlerin bazı yanlış kararlarına üzüldükleri de dile getirildi

         Başkan Karamemiş, Avustralya’daki Türklerin sıkıntılarını anlattığı yemekte Büyükçelçi Doyle’ye  Avustalya’da yaşayan göçmenlerin ülkelerindeki politika, geçmişte ve günümüzdeki sorunlarını  Avustralya gündemine taşımasının sakıncaları ile göçmenlerin Avustralya’ya entegrasyonlarını zorlaştırdığı  konularını da aktardı.

         Büyükelçi  Peter Doyle ATSIAD’ ın  elçilik olarak yaptıkları faaliyetlere verdiği desteğe teşekkür etti.  Ve özellikle Avustralya Ankara Büyük elçiliğinin yapmış olduğu başta Türklerin Avustalya’ya gelişlerinin 40.cı yılı ekinliklerinin  Türkiye ayağındaki açılan Sergiler ve geçmişte yapılan Caz Konseri ve benzeri Etginliler icin ATSIAD Yönetim kurulu başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

         Karşılıklı görüş alışverişinin de yapıldığı yemekli toplantı ileriki dönemde yapılacak etkinliklerin görüşülmesi ile son buldu.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.