Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Gine Büyük Elçisi Aydın Nurhan’a veda
15.06.2011 14:41:44
Gine Büyük Elçisi Aydın Nurhan’a veda
         ATBI Australia Türk Sanayici ve iş Adamları Derneği tarafından Melbourne Başkonsolosu Aydın Nurhan’a Türkiye Cumhuriyeti Gine Büyük Elçisi olarak bu ülkeye atanması ve dolayısıyla Melbourne Başkonsolosluğundan ayrılması nedeni ile veda yemeği düzenlendi.


         Melbourne şehir merkezinin seçkin restoranlarından birinde gerçekleştirilen yemeğe Başkan İbrahim Şahin ile birlikte Yönetim Kurulundan Mehmet Ali Karamemiş, Ahmet Gökmen, Süleyman Balcıoğlu, katıldı. Metin Ünal ise şehir dışında olduundan dolayı yemeğe katılamadı.

 

         Gecenin geç saatlerine dek süren yemek gayet güzel bir çok konuların ve anıların konuşulduğu  bir yemek niteligindeydi.

 

         Başkan Şahin yemekte hakkında yaptığı konuşmada, veda yemeklerinin genelde geleceğe giden dostlukların başlangıcı olduğunu kaydederek şunları söyledi:

 

         Sayın Nurhan ile Melbourne’ye ilk atandıgı günlerde, kendisiyle yakından tanışma imkanımız oldu Şunu belirtmek işterımki Sayın Nurhan Melbourne kentine Başkonsolos atandığı günden bu güne toplumda hiç bir ayırım yapmadan fevkalade önemli ve faydalı çalışmalara imza attı, Aydın Bey’in bir ciddi Devlet Adamı sıfatıyla gayretine, çabasına ve bilgisine defalarca tanık olduk kendisi Melbourne’da dürüst ve çalışkan bir diplomat olarak anılarda her zaman kalacaktır.

 

         Yaklaşık 3 buçuk yıldır görev yapan sayın Başkonsolosumuzun Melbourne Türk toplum ve kuruluşlarına çok büyük destekleri olmuştur, kendisi gerçekten çok önemli çalışmalar yapmıştır. hizmetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum, kendisi tüm toplum fertlerince sevilen birisidir, toplum olarak kendisine alışmıştık bizleri unutmamasını temenni ederiz dedi.

 

         Melbourne’da yaşayan Türk toplumun her kesimi ile kaynaşmasında ve dostlukların pekiştirilmesinde, Başkonsolos olarak sivil toplum işbirliğinin ve dayanışması için sonsuz olarak yoğun çaba ve emek sarf eden Sayın Başkonsolosumuz Aydın Nurhan’a görevinde göstermiş olduğu hassasiyeti bir kez daha takdir ettiğimizi belirtir, Melbourne Türk toplumuna verdiği hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve yeni görevinde  başarılar diliyorum" dedi.

 

         Eski ATBI Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Karamemiş’de Başkonsolos Aydın Nurhan’dan övgü dolu sözlerle bahsederek, Sayın Aydın Nurhan ve eşi dostlarımızdır, Sayın Nurhan ile Melbourne’ da gerçek anlamda güzel günler yaşadık, çok uyumlu bir ortamımız olmuştur. Sayın NurhanTürk toplumunun sorunlarını atandığı günden bu yana hiç vakit kaybetmeden çözmek için büyük bir uğraş vermiş ve toplumumuz tarafından ise  büyük takdir kazanmıştır

 

         Sonuç itibariyle bu tür yemeklerde dostluklar bitmez, daha pekişmek suretiyle geleceğe giden yolun başlangıcı olma özelliği taşıdığına inanıyorum, yemeğe katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, beraberlik içinde, kendisine toplum adına şükranlarımı sunuyor ve Büyük Elçi olarak atandığınız Gine’de de aynı gelişmelerle adınızdan sıkça söz edileceğine inanıyor ve yeni görev yerinizde başarılar diliyoruz” dedi

 

         Kendisi için düzenlenen veda yemeği için ATBI Yönetim kuruluna teşekkür eden Aydın Nurhan

 

         'Benim için anlam taşıyan yemeği düzenleyen ATBI Yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Melbourne olarak burada çok güzel dostluklar edindim. Sizleri asla unutmayacağım, şahsıma yapmış olduğunuz bu veda yemeği ise beni çok duygulandırdı.

 

         Bu şirin kentte 4 yıla yakın zaman içerisinde görev yaptım. Bu süreç içerisinde gerçekten yaptığımız çok güzel çalışmalarımız oldu.Tabiki bu başarı sadece bizim başarımız değil Türk toplumunun’da başarısıdır. Melbourne’deki İş adamlarımız katkılarını da asla unutmamalıyız.

 

         Görevim nedeniyle bu güzel kentten Ağustos ayında ayrılıyorum. Bu ayrılık gönülden bir ayrılık değil, şeklen bir ayrılıktır, şeklen de olsa görev gereği dostlarımızdan bir ayrılığımız olacak ama gönlümüz hep birdir. Bu zamana kadar birlikte yaptığımız çalışmalarımıza katılıp destek veren ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

         Ayrıca Başkonsolos Aydın Nurhan yerel Türk medyasının, Türk sivil toplum örgütlerinin, İş Adamlarınının ve Türk toplumunun kendisini  güzel şeylere layık görmesinin meslek yaşamı ve özel hayatı  için ayrı bir öneminin olduğunu da sözlerine ekledi.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.