Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
SP Lideri Kurtulmuş, ATSİAD'ı Ziyaret etti.
18.06.2009 19:21:46
SP Lideri Kurtulmuş, ATSİAD'ı Ziyaret etti.
        Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Avustralya'da ATSİAD Başkanı'nı ziyaret etti.

        Avustralya Milli Görüş Teşkilatları’nın davetlisi olarak Avustralya’ya gelen Saadet Partsisi genel Başkanı Numan Kurtulmuş , Melbourne’de Türk işadamları  ATSİAD Baskanı, DTIK Australya temsilcisi Mehmet Ali Karamemiş ve ATSİAD Baskan yardımcısı İbrahim Şahin ile Melbourne Sehrinin Somerton da Nu-door’un merkez Ofisinde Kahvaltıda bir araya geldi.

        İstanbul’un fethinin 556’ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen “Fetih ve Gençlik Şöleni”ne katılmak üzere Avustralya Milli Görüş Teşkilarının davetlisi olarak Avustralya’ya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ,Dünyanın diğer bir ucunda   böyle başarılı Türk işadamları  Görmekten  memnuniyet duyduğunu  belirti ve sizlerle Gurur duyuyoruz dedi, Dernek başkanı Karamemiş  ve ekibini  tebrik etti.

        “Avustralya Türk Toplumu Avrupaya Göre Daha Derli Toplu”
Çok sıcak ve samimi bir ortamda geçen kahvaltıda   Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Avustralya’nın gurbetin tam anlamıyla ifadesini bulduğu yer olduğunu söyleyerek Avustralya’daki Türk toplumunun Avrupaya göre daha derli toplu olduğunu ifade etti. Kurtulmuş “Özellikle 11 Eylül sonrasında  dünyada oluşan bu İslam karşıtlığından nasibini çok az almış  bir ülke Avustralya. Çok başarılı iş adamları , üniversiteli  başarılı öğrencilerimizi görmek imkanı ve Sizlerle tanışıp sizlerin başarılarınızı yerinde görerek insanımızı şans verildiğinde neler yapabileceğini de gördük…  

        Avustralya’ya 40 yıl önce gelenlerin torunlarının artık Avustralyalı olarak düşündüklerini söyleyen Numan Kurtulmuş “Bundan sonraki çocuklarımızı iyi yetiştirecek güçlü bir Türk toplumu oluşturmak lazım” dedi. Ne olursa olsun toplumun anavatanlarını unutmaması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş “Türkiye  21’inci yüzyılın dünyadaki bütün dengeler bakımından en önemli ülkesi oldugununda altını çizdi.
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.