Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Victorya Türk Kuruluşları Konseyin'den resepsiyon..
3.11.2009 19:07:22
Victorya Türk Kuruluşları Konseyin'den resepsiyon..
        Viktorya Türk Kuruluşları Konseyi Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu” düzenledi .
Victorya Türk Kuruluşları Konseyin'den resepsiyon..

        Viktorya Türk Kuruluşları Konseyi, Cumhuriyetimizin Kurulusunun 86’ıncı yıldönümünü Munasebeti ile bir resepsiyon düzenledi. Konseyin üyelerinden Batı Trakya Türk Derneği salonunda düzenlenen resepsiyon milli marşların okunması ile başladı.

Başkan Yusuf Vanlıoğlu

        Viktorya Türk Kuruluşları Konseyi (VTKK) Başkanı Yusuf Vanlıoğlu , yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 86’ıncı yıldönümünü kutlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını vurguladı. Vanlıoğlu , tarihlerini bilmeyen milletlerin hafızalarını kaybeden insanlara benzettiği konuşmasında şunları söyledi; “Turk milletini tarihinde cok onemli bir donum noktasi olan Cumhuriyetin 86’nci yildonumu idrak ediyoruz. Icinde bulundugumuz asirda bilhassa yurt disinda yasayan genc kusaga bu bayrami nicin kutladigimizi, bu gunlere nasil gelindigini, tarihimizi, kulturumuzu iyi anlatmamiz gerekiyor.Tarihlerini bilmeyen milletler, hafizalarini kaybeden insanlara benzetilmistir.Mustafa Kemal Ataturk'un devlet adami ve liderlik vasfini, gencligimize aktararak, gecmisle gunumuz arasinda manevi kopru kurmak, egitimcilerin, toplum onderlerinin en onemli hedeflerinden olmalidir.Sunu da ifade etmek istiyoruzki, Cumhuriyetin bunyesinde acilacak degil bir yaranin bir siyrigin bile yarinlarimiz icin felaketler dogurabilecegi kanisindayiz”

        Victoria Başbakanı John Brumby’i temsilen eyelet milletvekillerinden Tony Lupton Katildi.

        Vanlıoğlunun konuşmasının ardından Victoria Başbakanı John Brumby’ı temsilen eyelet milletvekillerinden Tony Lupton , Amerikanın Melbourne Baskonsolosluğundan Başkonsolos yardimcisi Justen Kolbeck, Dandenong Belediyesinin Türk kökenli Belediye Başkanı Pinar Yeşil ve Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Karamemiş de gecede birer konuşma yaptılar.

        Türkiye Cumhuriyeti Melbourne Baş Konsolosluğumuz”dan Katilan olmadi.

        Amerikanın Melbourne Baskonsolosluğundan Başkonsolos yardimcisi Justen Kolbeck Katilarak birde konusma yapti.

        (ATSIAD)Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Karamemiş”in Konuşmasinda önemli mesajlar vardi.

        Avustralya Türk Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Karamemiş Dandenong Belediyesinin Türk kökenli Belediye Başkanı Pinar Yeşil gecede birer konuşma yaptılar Karamemiş, Bizlere parlak bir gelecek, tam bağımsız, çağdaş bir devlet armağan edenlere sonsuz Şükran ve minnet duyuyoruz dedi. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk' silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi Rahmet ve saygıyla anıyoruz. Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir. Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak vatanıdır. ulusal birliğimizin sonsuza kadar korunacağından kimse kuşku duymasın. Yaşadığımız ülkemiz Avustralyadan Cumhuriyetimize Ana vatanimiz TÜRKİYE ye Sahip çıkmanın coşkusu ve sevinci içinde Hepinizin Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum dedi ve Ne Mutlu Türküm diyne. Sozleri ile konusmasina son son verdiSosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.