Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Avustralya Büyükelçimiz James Larsen ve Mehmet Ali Karamemiş'in Kalfat ziyareti
15.10.2016 00:02:25
Avustralya Büyükelçimiz James Larsen ve Mehmet Ali Karamemiş'in Kalfat ziyareti

Avustralya Büyükelçisi James Larsen, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı Danışma kurulu onur üyesi Iş Adamı Mehmet Ali Karamemiş’in daveti ile birlikte, siyaset bilimci Vahit Özdemir, Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı Baş müfettişi Isa Karakaş, Ahmet Duran ve Kalfat Vakfı temsilcileri ile birlikte Çankırı ilinin Kalfat köyüne ve Çankırı ilimize ziyaret gerçekleştirildi.

 

Kalfat muhtarı Adem Karaağac, Sayın Büyükelçimiz Larsen’a Kalfat’lı Ingilitere Dışişleri Bakanı Sayın Borris Johnson’un Kalfat’da yaşayan ailesi ve geçmişi hakkında bilgilendirdi.

Büyükelçi Larsen'e Kalfat ve Çankırı'nın tarihi, kültürü ve turizmi hakkında bilgi veren Mehmet Ali Karamemiş, Ilgaz dağı, tuz mağarası, kaya tuzu, taş mescit, kaplıcalar, doğal güzellikleri ile Çankırı’yı tanıttı ve günün anısına yöresel hediyeler takdim etti.
[if !supportLineBreakNewLine]
[endif]

Sayın Mehmet Ali Karamemiş’in daveti üzerine gerçekleşen bu kültürel ziyaret ve Kalfat gezisi sonunda heyet eşliğinde Çankırı’ya hareket edip Çankırı Belediye Başkanımızı ve Çankırı Valimizi makamlarında ziyaret edip yeni açılacak olan müzemizi görme fırsatı buldular. 


Kalfat ve Çankırı'da güzel bir gün geçirdiğini belirten Avustralya Büyükelçisi Larsen, Kalfat ve Çankırı'da gerçek bir Anadolu sıcaklığını hissettiğini söyledi.EndFragment  

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.