Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
ATSIAD Başkanı Karamemiş'den Kurban bayrami mesaji
29.11.2009 19:05:06
ATSIAD Başkanı Karamemiş'den Kurban bayrami mesaji

       Bayramlar toplumumuzun birlik ve beraberlik duygularını pekiştirir.

       Toplumumuzun birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren, toplumsal paylaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı Bayramlardir,ve bu Kurban Bayramı’nı idrak etmenin engin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu inançla, tüm Avustralya Turk Toplumunun Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

       Türk toplumunun geleneksel değerleri arasında, dini bayramlar önemli bir yer tutar. O nedenle, Türk toplumunun geleneksel yaşam tarzında; yardımlaşma ve dayanışma duyguları ağır basar. Bayram öncesinde muhtaç durumda olan, yaşlı, kimsesiz ve fakir vatandaşlarımıza verilen fitre, zekat Kurban ve yardımlar, bu yardımları alanlar için bir mutluluk kaynağı, bir sevinç vesilesidir. Bayramlar, toplumdaki insanların bir araya getirir, onları kaynaştırır. Böylesi günlerde yardımlaşma ve dayanışma duyguları öne çıkar. Uzaktaki akrabalar, yakınlar birbirini ziyarete gelir, büyüklerin ellerinden öpülür, onların hayır duaları alınır, küçükler sevilir, verilen hediyelerle onların küçük, saf ve temiz dünyalarında sevinç dalgaları yaratır. Bayramların insanlarda yarattığı sevgi ve saygı bağları daha anlamlı ve daha güzeldir.

       Bu duygu ve düşüncelerle tüm Avustralya Turk Toplumunun Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve esenlik dilerim.

Mehmet Ali KARAMEMİŞ
BASKAN
ATSIAD

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.