Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Avustralya DTIK / DEIK sehir temsilcileri nin ilk Toplantısı yapıldı.
25.07.2014 06:08:18
Avustralya DTIK / DEIK sehir temsilcileri nin ilk Toplantısı yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Dünya Türk İş Konseyi Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu T.C Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi eşliğinde ve DEİK / DTIK Asya Pasifik Bölge Komitesi’ Başkanı Yardımcısı ve Avustralya temsilcisi Mehmet Alı Karamemiş 18 Temmuz 2014 Cuma günü 14:30-15:30 saatleri arasında Sidney Shangri La  Hotel’de “Avustralya DTIK / DEIK sehir temsilcileri nin ilk Toplantısı yapıldı.

 

Programa katılan Avustralya şehir temsilcilerimize Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu T.C Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi sertifikalarını verdiler.

 

TOBB/DEİK Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, küresel krizle birlikte ekonomide, batıdan doğuya doğru bir yönelme yaşandığına işaret ederek, bu dönüşümle birlikte Asya Pasifik bölgesiyle daha güçlü ve çeşitli ekonomik ilişkilere sahip olmanın, Türkiye'nin stratejik çıkarlarına uygun olduğunu ifade etti.

 

Hisarcıklıoğlu, önümüzdeki yıl Gelibolu Savaşı'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle Türkiye'de gerçekleşecek anma törenlerine rekor seviyede Avustralyalı ziyaretçi beklediklerini belirtti.

 

Türkiye'nin Avustralyalı Is adamlarına birçok sektörde fırsatlar sunduğunun altını çizen TOBB/DEİK Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Önümüzdeki on yılda eğitim, sağlık, iletişim, altyapı ve ulaşım alanında 700 milyar dolarlık yatırım planlanıyor" dedi.

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.