Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Karamemiş:Toplumumuz Güçlü gücümüzün farkında olmalı dedi.
6.06.2013 17:54:03
Karamemiş:Toplumumuz Güçlü gücümüzün farkında olmalı dedi.

Doğu Marmara kalkınma Ajansı (MARKA) Türk Elektro Teknoloji İhracatçılar Birliği (TET) Heyeti Dünya Türk İş Konseyi (DTİK),ATBİ ile Yemekli toplantı

Doğu Marmara kalkınma Ajansı ve
Türk Elektro Teknoloji İhracatçılar Birliği  heyetinin  bir dizi görüşmeler yapmak üzere geldiği Avustralya’da Yurt dışı Türkler danışma kurulu onur üyesi ,Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Asya Pasifik Bölge Komitesi Başkan yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, ATBİ Yönetim kurulu  Başkanı İbrahim Şahin , in Ev sahipliğinde  T.C. Melburne Baş  Konsolosu M Seyit Apak Doğu Marmara kalkınma Ajansı Heyeti ve Bolu Beleddiye başkanı Sn Aladdin Yılmaz ,Türk Elektro Teknoloji İhracatçılar Birliği ve  Başkan Yardımcısı ve Vestel Genel Müdürü Dr Güven Uçkan Yalova Belediye başkanı Yakup Bilgin Koçal Victrya hükümetı Ticaret bakanlığı genel müdürü Gönül Serbest ,Düzce Tiaret Odasi baskani Metin büyük,Bolu Ticaret odasi başkanıEmin Semercioğlu,Katıldılar.


Ayrıca Melbourne konsolos yardımcısı Derin Ersavcı ,Konsolos Vahit  Özdemir,Melborne Ticaret ateşesi Selahattin Tümer,Çalışma ve sosyal güvenlik ateşesi Sermin Şenel Güvenlik Ateşesi Serkan Kılnnç ve 20 kişilik heyet üyeleri ile DTIK ve ATBI nin davetli miasfirleri ve Avustralya Türk medyası mensuplarının  katılımı ile Melbourne’nin Docland bölgesinde bulunan Watermark Restoranında 9/4/2013 Sali  günü Akşamı yapılan Yemekli toplantıda bir araya geldiler.

 

ATBİ Yönetim kurulu  Başkanı İbrahim Şahin ise Yemekde yaptığı konuşmada

Sizlere Avustralya Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, Şahsım ve Yönetim Kurulu adına Avustralyanın en dinamik kenti olan Melbourne kentimize hoş geldiniz şeref verdiniz, Sizleri burada görmekten dolayı mutluyuz Sözleri ile başladı, Bizler Türkiyemizde  filizlenen köklerine sahip çıkan, gövdesini kendi gayretiyle oluşturan, dallarıyla bugün anavatanına meyve veren Türkiyenin Avustralyada Milli servetleriyiz. Avustralya ile ilgilenen şirket yöneticileri için de şunu demek istiyorum; Avustralya dinamik, yeniliğe son derece açık ve hızlı değişen bir ülkedir, güzel fırsatlar olduğunu söyleyebilirim. Avustralya pazarını Türkiye için önemli bir pazar olarak algılamamız gerekir biz bu kapının açılmasında üzerimize düşeni gereğinin yapılacağını bilmenizi isteriz dedi.

Yurt dışı Türkler danışma kurulu onur üyesi Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Asya Pasifik Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş konuşmasinda ise Asya Pasifik bölgesinde olan Avustralya’da 45 yılını doldurmuş olan  Türk toplumu  bu ülkeye bir çok  İş adamı  Burakrat,Bilim insani  ve siyasetci kazandırmış Dolayısı ile Avustralya ekonomisine ciddi katkıları ve yatırımları bulunmakdadır.

Avustralya’daki potansiyeli değerlendiren iş adamlarımızın sayısı ve iş hacimleri her geçen yıl artmaktadır. Avustralyada   yaşayan girişimci  Türkler büyük bir özveri ile çalışarak ve kendilerine tanınan imkanları değerlendirip ve ekonomisinde, siyasetinde,brokrasisinde ,Bilim dunyasinda ve bir çok alanda, hatırı sayılır konuma gelmişlerdir ve Avustralyada,Yaşayan  girişimcilerimiz büyük ölçüde “işci istihdam eder olmuştur. Eğitimli, genç, dinamik girişimcilerden, sivil toplum örgütlerine kadar büyük bir potansiyel güç olduğumuzu bilmenizi isterim dedi.

 

Karamemiş Avustralyali Türk Girisimciler artık bulundukları ülkelerin dışına yatırımlar yapmaya başlamışlardır. İmkanlar ve şartlar elverdiği taktirde, Anavatanımız Türkiye bu girişimlerimize destek verir ise,  bu yatırımların kendi ülke ve insanımızla buluşturulmasının çok önemli olduğu inanıyorum, Temsil ettigimiz bölge Asya Pasifik Yaşadığımız ülke, Australia yaşam tarzı ve yaşam standardları ile Asya Pasifiklerde bir Avrupa ülkesi gibidir. Asya ve Avrupa ticaret kültürüne sahip, aynı zamanda bölgede siyasi ve ekonomik güç oluşturan, ağırlığı, saygınlığı ve ayrıca komşuları ile iyi ilişkiler içinde bulunan bir  ülke.

 

22 milyon nüfuslu 200,ü aşkın ülkeden göçmenin yaşadığı ayrıca 10 milyon kalifiye ve egitimli çalışanıyla, % 50 üniversite mezunlu dünyanın en iyi ekonomilerinden biri olarak tanımlanan, özellikle 1998 ve 2000 lı yılından sonra, üst üste sürekli 7 yıl dayanıklı büyüyen ekonomi modeli olarak gösterilmişdir. Enflasyonu %2 Faiz oranları yıllık %4 ile %6  kişi başına olan, gelir seviyesi ise 60.000 AUD $  olan Alım gücü yüksek bilinçli bir tükedicisi olan ve dolayısı ile bölgesinde söz sahibi bir  ülke Avustralya,Sözleri ile konuşmasını tamamladı.

 

Melbourne Başkonsolosu M Seyit Mehmet Apak, yemekte yaptığı konuşmada. Sizlerin Türkiyeden Buralara kadar gelip çalışmalarınızı ve çabalarınızı görmek çok güzel Melbourne Avustralyanın  önemli bir şehri. Böyle  güzel ve toplumu gelişmiş olan bir kente  Başkonsolos olarak sizlere hitab etmek  onur verici. Birlikte Avustralya ve Türkiye arasındaki ticaretin gelişimine, değişimine katkı sağlayacağız ve iş adamlarnmızla da her zaman işbirliği içinde olacağız.” şeklinde konuştu,

 

 Bolu Beleddiyesi ve heyet başkanı  Sn Aladdin Yılmaz Kısa konuşmasında Avustralyada olmakdan ve Avustralyada Başarılı bir Türk toplumu görmekden duyduğumuz memuniyeti bilmenizi isteriz Türkiyemiz ile de ilişkilerinizi sürdürmenizi  istiyoruz dedi, Düzenlemiş olduğunuz  bu güzel akşam yemeğini tertip eden Mehmet Ali Karamemiş ve Ibrahim Şahine teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

Düzce Ticaret odasi başkanı Metin büyük ise kısa konuşmasında yaşadıgınız bu güzel ülkeyi ve yapmış olduğunuz güzel gelişmeleri görmek onur ve gurur verici buradan Sayın Karamemişe Teşekür etmeden geçemeyceğim diyerek M Ali Karamemişin Düzceye olan yatırımları sağlamış olduğu istihdam için kendisine buradan teşekür ediyorum Düzcemize siz değerli iş adamlarını da yatırım yapmanızı bekliyoruz diyerek sözlerini bitirdi.

 

Son olarak söz alan Yalova Belediye başkanı Yakup Bilgin Koçal Avustralya ya gelerek Melbourne’de sizlerle tanışarak çok güzel dostluklar edindim. Sizleri asla unutmayacağım, Sizleri Sakaryaya Yalova ya Düzce ye Bolu ya dolayısı ile Türkiye ye bekliyoruz şahsım ve arkadaşlarım adına sizlere Teşekür ediyorum dedi.

 

Cenk Hepyalcin

http://www.gazeteturk.com.au/haber.asp?id=6102

 

 

http://www.dunya.com.au/index.php?option=com_k2&view=item&id=9961:heyet-memnun-ayrildi

 

 

http://www.hurriyet.com.au/index.php/avustralya/item/577-gueclueyuez-guecuemuezuen-fark-nday-z
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.