Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
ATBI Yeni Melbourne Başkonsolosu Seyit Apak’I Ziyaret Etti
1.12.2012 12:50:57
ATBI Yeni Melbourne Başkonsolosu Seyit Apak’I Ziyaret Etti

Avustralya Türk İş Adamları Derneği, (ATBİ) Yönetim kurulu üyeleri Türkiye Cumhuriyeti Melbourne Başkonsolosu Sayın Seyit Apak’ı görevine yeni başlamış olmasından dolayı makamında ziyarette bulunarak çalışmalarında başarılar dilediler

Başkonsolos Seyit Apak’ın makamında kabul ettiği ATBİ Yönetim Kurulu , derneğin kurumsal yapısı, faaliyetleri  Avustralyadaki Ekonomik koşullar ve etkileri, önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirmeyi düşündükleri çalışmalar hakkında Başkonsolos’a detaylı bilgiler verdiler.

 

Uzun süredir planlandığı bu ziyareti yoğun programları ve yurt dışı seyehatleri nedeniyle ancak yeni gerçekleştirebildiklerini söyleyen ATBİ Başkanı İbrahim Şahin “ Başkonsolos Seyit Apak tarafından ağırlanan ve Ticari Ateşe Selahhittin Tümerinde hazır bulunduğu nezaket ziyaretleri dolayısıyle ATBİ Yönetim Kurulu üyeleri, kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirttiler.

 

ATBİ Başkan yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş ise ''Genç, dinamik ve Melbourne kentini yakınen bilen bir diplomatın Melbourne’de görev yapıyor olması, biz işadamları için büyük bir şanstır. birlikte çalışmaktan gurur duyacağız'' dedi.

 

Ziyarette öncelikle Başkonsolos, Melbourne’deki yeni görevinden dolayı tebrik edildi ve birlikte yürütülebilecek projelerden bahsedildi. Yeni Başkonsolos Seyit Apak yıllar önce yüksek öğrenim dolayısıyle Melbournede geldiğini ve bu kenti çok beğendiğini söyledi ve görev yerinin Melbourne olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

  

Oldukça sıcak ve içten bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında Türk İş Adamlarını Baskonsolosluk'ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Seyit Apak, göreve 7 hafta önce başladığını hatırlatarak toplumun yakın ilgisinden ve sevgisinden de mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Ziyaret esnasında görevini en iyi şekilde yapmanın gayreti içinde olacağını ifade eden Başkonsolos Seyit Apak "Yeni atandığım bu güzel kentte gördüğüm, toplumumuz gelişmeye açık, gelecek vaat eden, insanları sıcakkanlı ve cana yakın, umarım huzurlu, güzel bir çalışma ortamında güzel hizmetlerde bulunurum dedi.

 Türk toplumunu sorunlarıyla yakından ilgileneceğini de söyleyen Başkonsolos Seyit Apak, her zaman halkla iç içe olacağı mesajını verdi. Başkonsolos Seyit Apak kendisinde geçmişte elde ettiği tecrübe ve bilgiyi şimdi ise Başkonsolos olarak Melbournede sürdüreceğini, gelişen ve büyüyen Türk toplumunun faliyetlerini mutlulukla takip etmeye devam edeceklerini belirtti.

 Melbourne’ye Başkonsolos olarak atanmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Seyit Apak Melbourne Avustralyanın  önemli bir şehri. Böyle  güzel ve toplumu gelişmiş olan bir kente  Başkonsolos olarak atanmak benim için onur verici. Birlikte Melbourne’deki Türk toplumumuzun gelişimine, değişimine katkı sağlayacağız ve Toplum üyelerimizle de her zaman işbirliği içinde olacağız.” şeklinde konuştu

ATBİ Heyeti Başkonsolos Seyit Apak’ın Türk toplumuna gereken yakınlığı göstereceğine, mesleğini  onurlu bir şekilde yapacağına ve toplum ilişkilerini daha da geliştirmeye çaba göstereceğine inandıklarını ve  kendisine Melbourne’deki yeni görevi süresince başarılar dileyerek hayırlı olsun dediler.

Seyit Apak görüşmeden çok memnun kaldığını tüm çatı örgütlerinin çalışmalarını taktirle karşıladıklarını belirtti,''Maddi ve manevi hiçbir karşılık gözetmeden İş Adamlarımızın  toplumsal aktivitelere yardımda çaba harcadıklarını biliyoruz ve taktir ediyoruz dedi.

İş Adamlarımızın topluma güzel şeyler kattığınza ve katmaya devam edeceğinize inanıyorum ve ayrıca beni ziyaret etmenizden büyük bir memnuniyetlik duydum bende sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim  dedi.

Melbourne Başkonsolosu Serdar Cengiz’den görevi devralan Seyit Apak, birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. İşadamlarımızın her biri kendi alanında oldukça güçlü isimler, İş adamlarımızla ileride  daha geniş çaplı görüşmelerinin olacağınıda ifade etti.

 Türkiye’nin gelişen ekonominin uluslararası iş dünyasında önemli bir bilinirlik düzeyine ulaştığının önemine de değinen Başkonsolos Seyit Apak, İş Adamlarımızın Avustralya’dan dış pazarlara açılmalarını, Türkiye ile ikili ticaretin geliştirilmesine daha fazla katkı sarf etmeleri için çaba harcamalarını arz etti. Ayrıca İş Adamlarının mesleki bilgilerini artırmayı, sektörel sorunlara karşın ortak tavır geliştirmelerinin ise memnun verici olduğunun önemini vurguladı

 Ziyarete (ATBI) Avustralya Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Sleepcraft Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahin, DTİK Dünya Türk iş Konseyi Asya Pasifik Başkan Yardımcısı ve The Kara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, ATBİ Yönetim Kurulu üyelerinden Hayal Modular Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Balcıoğlu, Microboss Australia Ltd Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Çekiç ve AG Australia Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökmen’den oluşan heyet katıldı.

 

Zamanla Toplum bireylerini daha yakından tanıma fırsatı bulacağını belirten Başkonsolos Seyit Apak, ziyarete gelen konuklarına teşekkür ederek İş Adamlarımızın birliğinin sadece ticari boyutta kalmayıp kültür, eğitim ve turizm alanlarındaki potansiyelin degerlendirmeleri temennilerinde bulundu ve kendilerine teker teker ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve kapıya kadar ağırladı.

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.