Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Melbornede iftarinda İktidar ve Muhalefet’den Türk Toplumuna Övgü
1.12.2012 12:39:03
Melbornede iftarinda İktidar ve Muhalefet’den Türk Toplumuna Övgü

Avustralya nın Victotya Türk kuruluşları Konseyi (VTKK) Ramazan ayı münasebetiyle geleneksel olarak Melburne ’de düzenlediği iftar yemeği Melburne nin Onemli salonlarindan olan laila resepsiyonda verildi.

İftara, Victotya Türk kuruluşları Konseyi (VTKK) Başkanı Yusuf Vanlnoğlu,Brodmedovs Türk Islam Cemiyeti  (BTICC) Başkan Ramazan Öztaş, Dünya Türk İs Konseyi (DTIK ) Asya Pasifik Başkan yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, yanı sıra, Avustralya Vic Muhalefet Lideri  Daniel Andrews,   Vic Başbakanını temsilen milet vekili  Craig Ondarchie,  milet vekili  Andrew Elsbury, milet vekili  Khalil Eideh, milet vekili  Marlene Kairouz, milet vekili  Natalie Hutchins ,T.C Konsolos yardimcisi Vahit Ozdemir T.C Ticaret Ateşesi  Selahattin Tümer  Endonozya Baş konsolosu Irmawan Emir Wisnandar,Endonozya konsolos yardımcısı Irvan Buchari, Endonozya konsolos yardımcısı Vitrionaldi, Victorya çok kültürlülük başkanı  Chin Tan,Moonee Valley belediye meclis üyesi Cr Ange Kenos Katıldnlar.

Çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu iftar yemeğinde bir konuşma yapanVTKK ’nin Başkanı Yusuf Vanlıoğlu Doğal güzellikleri, bozulmamış dokusu, modern mimarisi, ve kültürel miraslarıyla Avustralya’nın şirin kenti olan melburne Bu yılda, geleneksel olarak Başkanı olduğu  VTKK nın tertiplediği iftarada bulunmakdan  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Vanlıoğlu konuşmasında Ramazan Ayı’nın sosyal dayanışma duygularının geliştirilmesi, bir takım insani duyguların ihmal edildiği, güzel hasretlerin yeniden hatırlandığı ve pekiştirildiği ve birlikteliğin arttığı, huzurun affediciliğin yoğunlaştığı bir zaman dilimi olduğunu, bu günlerde içinde bulunduğumuz ayı da fırsat bilerek, sevgimizi ve soframızı beraberce paylaştığımız mübarek bir ay olduğunu vurguladı.

Ramazan ayı Türk insanının misafirperverliğini daha güzel yansıttığını ve “Millet olarakda bu karakterimizle iftihar ettiğimizi’’ vurguladı.

Daha güzel bir yaşantıya duyduğumuz inanç arttıkça, bu sinerji, bu akşam burada olduğu gibi insanımız için güzel işler yapmak isteyenleri bir araya getirme noktasında’da örnek bir davranıştır diyen VTKK BaşkanıVanlıoğlu, bu vesile ile tüm katılanların Mübarek Ramazan ayı’nın herkese hayırlı olmasını diledi.

Vanlıoğlundan sonra konuşmak için söz alan  Avustralya Vic Muhalefet Lideri  Mr.Daniel Andrews VTKK 'nin Avustralyada’ki sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil ettiğini ve VTKK’yi  Melbourne’de yaptıkları bir takım çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve bundan dolayı burada tebriklerimi ve takdirlerimi paylaşmak istiyorum dedi

 

Türk Toplumunun Victoria’da  son derece önemli işleri hayata geçirdiğie tanık olduğunu ifade eden Ana Muhalefet Lideri Daniel Andrews bu günkü Iftar programinin  çok önemli olduğunu ve Türk toplumu ve liderleri ile yakın işbirliğini önümüzdeki aylardada devam ettirmeyi arzuladıklarınını ifade ederek Türk toplumunun gelecek Bayramlarını da  Tebrik ederek sözlerini bitirdi.

Daha sonar konuşma için söz alan Vic Başbakanını temsilen milet vekili  Mr.Craig Ondarchie ise yaptığı kısa konuşmasında ise VTKK nin sosyal ve siyasi hayatı ile ilgili ortaya koymuş olduğu projeler, ve hedefler Türk toplumunun önünün açılması noktasında  bizler için çok önem taşımaktadır, bir Gocmen gecmise sahip olarak bunun önemini çok yakinen bilen bir insanım dedi.

 

Dünya Türk İs Konseyi (DTIK ) Asya Pasifik Bolgesi Baskan yardimcisi Mehmet Ali Karamemiş ise sn Vanlıoğluna Birlik ve beraberliğin, dostluğun, dayanışmanın yaşandığı Ramazan ayında böyle bir gecede buluşarak Dostluklar dahada perçinleşiyor”  ve buda bizleri son derece mutlu ediyor dedi ve Tesekur eti.


Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.