Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
Avustralya Büyükelçiliğinden Türkiye’de Sergi
3.10.2012 07:32:42
Avustralya Büyükelçiliğinden Türkiye’de Sergi

A V U S T R A L Y A B Ü Y Ü K E L Ç İ L İ Ğ İ A N K A R A BASIN DUYURUSU AVUSTRALYA’DAN MESAJINIZ VAR Kentsel Avustralya’da Yerli Kimliği Sergisi 27 Eylül’de Mardin’de açılıyor

Avustralya Büyükelçiliği Türkiye’de önce Mardin’de daha sonra Ankara’da izleyicisiyle buluşacak olan Mesajınız Var! Kentsel Avustralya’da Yerli Kimliği adlı gezici sergiyi sunmaktan gurur duyar.

Sergi, çağdaş Avustralya sanatının önde gelen Aborijin sanatçılarının önemli eserlerinden bir seçki sunmakta ve dünyanın en eski yaşayan kültürlerini kucaklamakta ve kutlamakta Avustralya’nın kararlılığını göstermektedir. Avustralya bu kararlılığını dört yıl önce 2008’de Çalınmış Kuşak’tan Ulusal Özür dileyerek dile getirmiştir.

Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Ian Biggs Ankara’da yaptığı açıklamada şunları şöyledi: “Sergiyi bu sene Mardin ve Ankara’ya getirebildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bu serginin, iki ülke arasında halihazırda dostluk içinde yürüyen ilişkilerimizi daha da geliştirmemize katkıda bulunacağına inanıyorum. Avustralya ve Türkiye Büyük Savaş’tan doğan eşsiz bir dostluğu paylaşmaktadır. Bu tip sergilerle Türkiye’deki dostlarımıza Avustralya kültürü ve sanatının diğer bir yönünü de göstermek arzusundayız. Aynı zamanda sergiyi Türkiye’ye getirmemizde bize çok değerli katkılarda bulunan sponsolarımız Nu-Door, Austrext ve Etihad Havayolları’na en içten teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. “ 

Sergi Mardin’de 27 Eylül-20 Ekim 2012 tarihleri arasında Mardin Valiliği Konak Galerisinde, 1 Kasım-15 Aralık tarihlerinde Ankara’da CerModern’de izleyicilerle buluşacak.

Mesajınız Var! Sergisi Ankara Avustralya Büyükelçiliği tarafından ArtBank Avustralya ortaklığında sunulmaktadır.

Avustralya Büyükleçiliği

Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.