Ana Sayfa Özgeçmiş Görevler Basında Karamemiş Ödüller Foto Galeri İletişim
KARAMEMİŞ TOBB 60. Yıl Uluslararası İş Forumuna Katıldı
3.10.2012 07:31:21
KARAMEMİŞ TOBB 60. Yıl Uluslararası İş Forumuna Katıldı

Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Ian Biggs ve Mehmet Ali Karamemis TOBB 60. Yıl Uluslararası İş Forumuna Katıldı

 

Farklı ülkelerden bine yakın işadamı TOBB`un ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen 60. Yıl Uluslararası İş Forumu’nda buluştu. Düzenlenen forumun açılışına Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal, STK Başkanları, yerli ve yabancı birçok işadamı katıldı.

 

Farklı ülkelerden bine yakın işadamının katıldığı 60. Yıl TOBB Uluslararası İş Forumu öncesinde gerçekleşen resepsiyonda Hisarcıklıoğlu, bütün konuklarıyla tek tek ilgilendi, konuşmada katılımcılara teşekkür etti. TOBB’un 60. yılı kutlamalarının herkesin ortak sevinci olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Başarı ve işbirliği ile dolu bu yolu hep beraber kat ettik” diye konuştu.

 

 Avustralya’dan Karagrup yönetim kurulu başkanı Dünya Türk İş Konseyi Asya-Pasifik Bölge Komitesi DTIK ve ATBI Başkan yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş de katıldı. Ayrica Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ian Biggs, Istanbul konsolosu Lino Strangis de katıldılar. Forumda sık sık bir araya gelen Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ian Biggs, Mehmet Ali Karamemiş, Türkiye ile Avustralya arasındaki Ticari, Sosyal,Kültürel ve Ekonomik ilişkiler başta her alanda gelişmekte olduğunu ve güncel uluslararası meselelere yaklaşımlarının uluslararası barış, huzur, istikrar ve refaha katkıda bulun iki dost ülke olduğunu paylaştılar. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen TOBB’un 60. Yıl Uluslararası İş Forumu’nda Hisarcıklıoğlu Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Altı Bölge komitesi başkan ve başkan yardımcnları ile de bir tolantı yaptı . M. Rifat Hisarcıklıoğlu Avustralyadan katilan Mehmet Ali Karamemiş’e En uzak Ülkeden ve bütün toplantılara katılmasından ve katkılarından dolayı teşekür eti.

 

 Foruma ABD, Rusya, Yunanistan, Latin Amerika, Suriye, İran, Çin, Mısır, Malezya başta olmak üzere 88 ülkeden iş dünyasının liderleri ve uluslararası kurumların temsilcileri katıldı. Forum kapsamında küresel krizin dünya ekonomilerine etkisi, ülkelerin deneyimleri ve krizin aşılmasında girişimciliğin rolünün bölgesel ve küresel ölçekte etkileri tartışıldi
Sosyal Medya
© 2012 Copyright - Sitemizin İçeriği İzin Alınmadan Kullanılamaz ve Kopyalanamaz. Tüm Hakları Mehmet Ali KARAMEMİŞ'e Aittir.